WALTERSCHEID cross set
Product information "WALTERSCHEID cross set"
Walterscheid orig. Cross fitting
1 040 116, 10 01 00
W series, with standard seal
1 040 116, 10 01 00
W series, with standard seal
| Container: | 1 Piece |
|---|---|
| Cross measure: | 22,0 x 55,0 mm |
| Nominal size: | W 2100 |
| Original: | Yes |
| by manufacturer: | GKN WALTERSCHEID L |
| execution: | 67.5 degrees |
| suitable for make: | GKN, WALTERSCHEID |
| Order code / article | 1040116 40021856 |
| Short name | WALTERSCHEID cross set |
| Can be shipped with | Parcel service -90 kg (individual weight -30 kg) / -1.2x0,6x0,6 m |
| Dangerous goods | |
| GPSR-Info | find it here |
| Group | VE |
| ID No. | (1 040 116, 040 116, 10 01 00) |
| Procurement period days | 2 |
| Suitable for (ident. no.) | GKN (1 040 116, 040 116, 10 01 00) WALTERSCHEID (1 040 116, 040 116, 10 01 00) |
Product number:
40021856
Availability:
Product information "WALTERSCHEID cross set"
Walterscheid orig. Cross fitting
1 040 116, 10 01 00
W series, with standard seal
1 040 116, 10 01 00
W series, with standard seal
| Container: | 1 Piece |
|---|---|
| Cross measure: | 22,0 x 55,0 mm |
| Nominal size: | W 2100 |
| Original: | Yes |
| by manufacturer: | GKN WALTERSCHEID L |
| execution: | 67.5 degrees |
| suitable for make: | GKN, WALTERSCHEID |
| Order code / article | 1040116 40021856 |
| Short name | WALTERSCHEID cross set |
| Can be shipped with | Parcel service -90 kg (individual weight -30 kg) / -1.2x0,6x0,6 m |
| Dangerous goods | |
| GPSR-Info | find it here |
| Group | VE |
| ID No. | (1 040 116, 040 116, 10 01 00) |
| Procurement period days | 2 |
| Suitable for (ident. no.) | GKN (1 040 116, 040 116, 10 01 00) WALTERSCHEID (1 040 116, 040 116, 10 01 00) |